test1

GANT 3

GANT to marka urodzona na amerykańskim Wschodnim Wybrzeżu i wychowana w Europie. Założycielem marki GANT jest Bernard Gantmacher, który w 1914 r. przyjechał z Ukrainy do Nowego Jorku. Z pustymi rękami, ale zdeterminowany na lepszą przyszłość rozpoczął studia na Uniwersytecie Columbia. Aby sfinansować naukę pracował na nocną zmianę w dzielnicy mody Lower East Side. Jego pierwszym zadaniem było szycie koszul. W 1927r. przeniósł się do New Haven i stał się podwykonawcą dla innych marek. Gant został szybko uznany za wykwalifikowanego twórcę koszul i został partnerem najbardziej znanych marek w tamtym czasie.

W 1949 r. Gant otwiera własną wytwórnię w New Haven. Początkowo zajmująca się szyciem koszul firma szybko stała się prężnie rozwijającą i rozpoznawalną marką w Stanach Zjednoczonych. Zasłynęła wysokiej jakości ubraniami, obuwiem oraz dodatkami wnętrzarskimi. Kolekcje odwołują się do stylu preppy, kojarzonego z elitą studentów prestiżowych, amerykańskich uczelni. Od 1985r. dzięki szwedzkim udziałowcom reprezentowana w całej Europie, a obecnie obejmuje zasięgiem 70 krajów. Dbałość o najmniejsze szczegóły w połączeniu z najwyższą jakością przekłada się na niesłabnące zaufanie klientów.

Buty Gant odzwierciedlają autentyczną amerykańską modę, prezentują wysoką jakość i nie bez przypadku zawierają w sobie odrobinę europejskiego ducha. Gant to poczucie dobrego smaku, zamiłowanie do jakości i wzornictwa. Dziś Gant to nie tylko marka butów, ale i styl życia.